Праграма свята дажынак і міжнароднага фэсту сярэднявеччай традыцыі і культуры

16:26, 11 Сентябрь 2005

150


Культура

17 верасня
— субота

— Плошча Леніна
9.00-10.30 — конкурс падвор\’яў
10.30-11.00 — конкурсы караваяў, снапоў, кветкавых пано, фантазій на
экалагічную тэматыку
11.00-11.30 — абрад \»Дажынкі\»
11.30-12.30 — ушанаванне пераможцаў жніва-2005
12.30-13.10 — шэсце рыцараў, урачыстае адкрыццё фэсту сярэднявеччай
традыцыі і культуры
13.20-15.00 — канцэрт майстроў мастацтва рэспублікі (\»Беларуская
душа\», \»Чараўніцы\» і інш.)
16.00-17.00 — канцэрт інструментальнай музыкі Лідскіх школы мастацтваў
і дзіцячай музычнай школы
17.00-18.00 — канцэрт праграмы \»Радыёхіт\»
18.00-19.00 — выступленне эстраднага канцэртнага аркестра аддзела культуры
19.00-21.00 — канцэрт сярэднявеччай музыкі
21.00-23.00 — маладзёжная дыскатэка

— Пляцоўка \»Дзіцячы гарадок\»(плошча перад ГДК)
15.00-16.00 — гульнёвая праграма
16.00-17.00 — канцэрт дзіцячай самадзейнасці ГДК

— Пляцоўка на бульвары Чапаева
З 15.00 — выстава \»Тканыя паясы\», беларуская батлейка, спартыўныя
гульні
15.00-16.00 — канцэрт калектываў самадзейнасці ЛРСУП \»Мажэйкава\»
16.00-17.00 — канцэрт ансамбля народнай песні і танца \»Гудскі гармонік\»
17.00-18.00 — канцэрт народнага сямейнага ансамбля Парфенчыкаў Бердаўскага
ЦДК
18.00-19.00 — канцэрт ансамбля беларускай песні \»Прынямонцы\»
Бярозаўскай ДМШ

— Пляцоўка каля замка
З 15.00 — горад майстроў

— Пляцоўка ў замку
Уваход платны. Білеты можна набыць у гісторыка-мастацкім музеі. Тэлефоны
для даведак 3-22-94, 2-13-91.
З 15.00 да 19.00
— конны турнір рыцараў
— першы турнір рыцараў
— турнір лучнікаў
— тэатралізаваная пастанова \»Рыцарскі турнір\»
— выступленне каскадзераў
— выстава \»Рыцарскі намёт\»
— выстава сярэднявеччай тэхнікі да аблогі
— паказ сярэднявеччых танцаў

— Пляцоўка у гарадскім парку
Атракцыёны працуюць на працягу дня
З 21.00 — дыскатэка

18 верасня
— нядзеля

— Пляцоўка на бульвары Чапаева
З 12.00 — конкурсы на лепшы сярэднявеччы даспех, на лепшы сярэднявеччы
строй, праца горада майстроў
14.00-15.30 — канцэрт мастацкай самадзейнасці Палаца культуры ААТ \»Шклозавод
\»Неман\»
15.30-17.00 — канцэрт мастацкай самадзейнасці Дома культуры ААТ \»Лідская
абутковая фабрыка\»

— Плошча Леніна
З 14.00-16.00 — канцэрт нацыянальных калектываў мастацкай самадзейнасці
(\»Шалом\», \»Крэсовяцы\», \»Лідчанка\», капэла
грамадскага аб\’яднання \»Рута\», мастацкія калектывы Дома паляка)
16.00-17.00 — канцэрт тэатра \»Ліда-мюзікл\», салістаў канцэртнага
аркестра

— Пляцоўка \»Дзіцячы гарадок\» (плошча перад
ГДК)
14.00-16.0 — канцэрт мастацкай самадзейнасці школ раёна

— Пляцоўка ў замку (уваход платны)
З 14.00 да 19.00
— выстава \»Рыцарскі намёт\»
— выстава сярэднявеччай тэхнікі да аблогі
— групавыя баі рыцараў
— інсцэніроўка аблогі і штурма замка, урачыстае закрыццё фэсту

17-18 верасня выязны гандаль працуе кругласутачна.


Отзывов пока нет

Оставить комментарий

Все поля обязательны для заполнения.

Вы можете использовать HTML теги:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>